Na Skale
,,Oddzielona”

Wiele lat po tym, jak Erin poznała swoją pierwszą Miłość, wyobraziła sobie, jak stoi wysoko na skale – wysoko nad ogromnym, ogromnym morzem. Gdy spoglądała w dół na piaszczystą plażę poniżej, domy i ludzie zaczęli znikać, zatapiając się w piasku – zmyci.

Erin bolało serce, gdy zdała sobie sprawę, że nie może ich wszystkich uratować. „Och, gdyby tylko było więcej Jego księżniczek, które znają i żyją obietnicami Twojej mądrości, więcej, które wiedzą, jak podążać za Twoim prowadzeniem”, powiedziała do swojego Księcia

„Skoro każdy z nas jest Twoim listem wypisanym w sercach, znanym i czytanym przez wszystkich, każda z Twoich księżniczek byłaby kołem ratunkowym, prawda? Och, gdyby tylko nasze rodziny, nasi przyjaciele i nasi sąsiedzi byli świadkami obietnic Twojej mądrości — wkrótce zapytaliby o Twoje potężne obietnice!”.

Droga księżniczko, czy Erin wyobraziła sobie CIEBIE?

Kiedy czytałaś lub słuchałaś Moja pierwsza miłość „Bliżej niż brat”, czy widziałaś, że TWOJE życie zostało oddzielone?

Czy jesteś jedną z Jego wybranych księżniczek na taki czas jak ten!?!

Czy odpowiedziałaś na Jego wezwanie?

Po prostu zatrzymaj się teraz i powiedz: „Oto jestem, Panie, użyj mnie!” tak jak odpowiedziała mu Erin.

Jak cudownie!!! Teraz każdy, kto jest świadkiem twojego życia, ma możliwość słuchania Boga i podążania za Nim, będąc także mądrym jak osoba, która buduje swój dom na skale. A to oznacza, że kiedy nadejdzie deszcz i wody powodzi się podniosą, a wiatry uderzą w ten dom, to on się nie zawali, ponieważ jest zbudowany na skale.

Czy to nie smutne, że Bóg powiedział, że wszyscy inni są jak głupcy, którzy zbudowali swój dom na piasku? Kiedy więc spadł deszcz i nadeszła powódź, wiały wiatry i uderzyły w ten dom — upadł — i upadek jego był wielki. Ale jestem podekscytowana, a ty? Teraz Bóg użyje ciebie, a wszystko, co musisz zrobić, to po prostu kochać innych Jego miłością! Kochamy innych, ponieważ On pierwszy nas umiłował!

Jak zacząć?

Bóg mówi, że najpierw musimy pokochać naszego brata i siostrę, których możemy zobaczyć — ludzi, z którymi żyjemy na co dzień. A jeśli potrafimy kochać naszego brata i siostrę, którzy nie zawsze są dla nas mili, jak Adrien, który zostawił Erin, aby sama wróciła do domu autobusem, to bardzo łatwo będzie nam kochać wszystkich – tak długo, jak będziemy iść do Niego po Jego miłość, która jest doskonałą miłością, która odrzuca i usuwa wszelki nasz strach!

Jak strach przed deszczami, które On zapowiedział, że pojawią się w życiu każdego z nas.

DESZCZE

,,Deszcze” mogą być twoimi rodzicami, którzy się rozwiedli, są w separacji lub po prostu cały czas się kłócą, jak wtedy, gdy rodzice Erin się rozstali.

,,Deszcz” może być kimś, kogo kochasz, kto jest starszy i obawiasz się, że może umrzeć, tak jak obawiała się Erin, ponieważ jej rodzice byli starsi i ludzie pytali ją czy są jej dziadkami. 

„Deszcze” mogą mieć miejsce, gdy ktoś, kogo kochasz, jest chory.

Czasami „deszcze” to problemy finansowe, które spadają na twoją rodzinę.

Czy masz wrażenie, że z każdym dniem pojawia się coraz więcej problemów i rzeczy, które sprawiają, że się martwisz? Czy jest zbyt wiele przeszkód, które wciąż spadają i blokując ci drogę? Każda z nich to „deszcz”, przed którym możesz się uchronić, nosząc najpierw na głowie wdzięczną ozdobę, aby dobrze ci się powodziło, abyś mogła długo żyć na ziemi i ocalić więcej ludzi! Po prostu słuchaj i bądź posłuszna swoim rodzicom, których Bóg wybrał, aby cię prowadzili, tak jak czytasz w Rzece życia.

Czy ty lub twoja rodzina mieszka w domu, który się zawalił lub masz poczucie, że się zawali?

Czy twoi rodzice się rozeszli lub rozwiedli się, więc nie czujesz się już szczęśliwa i bezpieczna?

Czy usłyszałaś, że nie ma nic co możesz zrobić?

Może TY nic nie możesz zrobić — ALE Bóg może!

Bóg może zrobić wszystko — i BÓG uwielbia ukazywać się, aby dokonać niemożliwego! Pamiętasz, jak czytałaś o tym w historii Stodołowy kot Macy i Wymarzone konie? Bóg powiedział, że z ludźmi to niemożliwe, ale z Bogiem wszystko jest możliwe. Ponieważ nic, ani jedna rzecz nie jest dla Boga niemożliwa.

Kiedy rodzice Erin się rozeszli, wszyscy mówili, że tak będzie najlepiej, ale ona tak nie sądziła. Tak więc Erin rozmawiała ze swoim Ojcem Niebiańskim i Bóg dokonał niemożliwego! Bóg przywrócił małżeństwo jej rodziców po 9 latach separacji — aby dzieci Erin mogły odwiedzać oboje dziadków! I oboje jej rodzice też żyli bardzo długo!! Pamiętaj, nic, ani jedna rzecz, nie będzie dla Boga niemożliwa.

Wyobraź sobie, jak głupio i smutno by było, gdyby Erin uwierzyła w kłamstwa, zamiast ufać dobroci Pana i pozwoliła, by strach rządził jej życiem przez te wszystkie lata!

Znajomość dobra i zła

Czy powinniśmy uczyć się zarówno dobra i zła?

Cóż, pozwól, że cię zapytam: kiedy zaczynasz budować swoje życie na Skale, oddzielona, czy chcesz użyć dobrych czy złych materiałów budowlanych? Bóg mówi, że musimy wybrać dobro i odwrócić się od zła. Wiemy, że to prawda, ponieważ Bóg nakazał nam, aby nie jeść z drzewa poznania dobra i zła.

Bycie bezpiecznie oddzielonym oznacza, że musimy odwrócić się od zła, a potem zapytać Boga, jak możemy zrobić coś dobrego! Nie pozwólcie też, aby wątpliwości zagnieździły się w waszym umyśle, ponieważ Bóg powiedział, że jeśli wątpimy, poczujemy się tak, jakbyśmy byli miotani jak fale morza.

Kiedy Erin poprosiła Boga o zrozumienie tej zasady, wyobraziła sobie siebie na plaży, gdzie jej rodzina miała dom wakacyjny. Kiedy była nad oceanem, były duże, potężne fale, więc jej rodzice mądrze nauczyli ją, że musi pozostać na ciepłym piasku i obserwować fale.

Powiedzieli, że nawet gdyby stała z nogami w wodzie, wkrótce zapadłaby się w mokry piasek i duża fala z łatwością mogłaby wciągnąc ją w głęboką, wzburzoną wodę. Bóg mówi, że tak samo jest z wątpliwościami. Tak więc, zamiast wątpić i być miotanym lub tonąć w zmartwieniu, Bóg mówi, aby Mu zaufać i chwycić dar pokoju pozostawiony przez naszego własnego Księcia Pokoju!

Nigdy nie zapomnij po prostu zapytać Go, a potem nie wątpić, ponieważ w wyznaczonym czasie Bóg obiecuje nam odpowiedzieć i dać nam pragnienia naszych serc — tak jak czytasz w historii „Stodołowy kot Macy” i „Wymarzone konie”. Oznacza to, że za każdym razem, gdy myślimy o tym, o co Go poprosiliśmy – możemy patrzeć z uśmiechem w przyszłość!

Kto wie?
Bóg wie!

Dzisiaj każdy lubi wyrażać swoje zdanie i wielu ludzi twierdzi, że są „ekspertami”, ale prawda jest taka, że nikt poza Bogiem nie wie. Dlatego kiedy ktoś pyta Erin o coś, ona uwielbia odpowiadać: „Kto wie? Bóg wie!”. To dlatego, że to prawda, a ona wie, że prawda uwolni ją i wszystkich innych, aby mogli być oddzieleni dla Niego.

Erin zaczęła iść do źródła prawdy, poprosiła swojego Ojca Niebiańskiego i przeczytała obietnice w Jego Słowie. Teraz wiesz, gdzie znaleźć prawdę i możesz zrobić to samo. Możesz ukryć Słowo Boże w swoim sercu.

Nauczyłaś się już tak wiele z tego, co BÓG mówi o Swojej miłości w ,,Moja pierwsza miłość - Bliższy niż brat”. Ważne jest również, aby dowiedzieć się, co BÓG mówi o tobie jako o córce twoich rodziców, siostrze twojego rodzeństwa i co mówi, gdy zostaniesz żoną, a potem matką. Bycie matką oznacza, że będziesz płodna i rozmnażała się, co jest ważne, ponieważ w Biblii Bóg powiedział nam, abyśmy byli płodni i rozmnażali się 14 razy! Kiedy pójdziesz prosto do Źródła, twojego Ojca Niebieskiego i Jego Słowa, wyrośniesz na cnotliwą kobietę, którą Bóg porównuje do drogocennego klejnotu!

Pamiętaj, że zostałaś oddzielona i Bóg wybrał cię spośród wszystkich narodów ziemi, abyś była Jego szczególnym skarbem. Aby Erin mogła dotrzeć do narodów, musiała wiedzieć, co powiedział Bóg, a następnie przekazać to, czego się nauczyła każdemu, kto o to poprosił. Podążając za Nim tak, jak ją prowadził (jak czytasz w ,,Moja pierwsza miłość - Bliższy niż brat”), Erin zaczęła szukać ciasnych bram, które niewielu kiedykolwiek znajduje.  

Wejście przez wąską bramę

Bycie oddzielonym i budowanie na Skale, aby dotrzeć do narodów, oznacza, że musisz szukać wąskiej bramy, a następnie zdecydować się przejść przez bramę, którą niewielu znalazło. Oto jedna z historii przechodzenia przez wąską bramę

Pewnego dnia nauczycielka Erin, zakonnica, powiedziała, że jeśli ktoś nie przyzna się do czegoś, co wydarzyło się, gdy była poza klasą, cała jej klasa nie będzie miała przerwy przez tydzień. Niestety, osoba, która to zrobiła, była bardzo nieśmiałą francuzką. Tak więc Erin czuła, że zachęca koleżanki z klasy do wstawania, żeby Monique nie bała się wstać sama. Ale kiedy zakonnica poprosiła, aby osoba, która to zrobiła wstała, wstała tylko Erin i natychmiast została wysłana do gabinetu dyrektora.

Erin nic nie powiedziała, nie broniła się, nie powiedziała, że Monique to zrobiła, bo Słowo Boże mówi, że tylko my możemy wyznać swoje winy, a nie cudze. Erin też nigdy nie konfrontowała się z Monique, ale ufała Bogu, który sprawiedliwie sądzi. Nie zawsze wydaje się to sprawiedliwe, ale zawsze przynosi ukrytą nagrodę. Erin po prostu rozmawiała ze swoim „najlepszym przyjacielem na zawsze”, który powiedział jej, aby milczała i czekała. Tak więc Erin postanowiła okazać miłość temu, kto potraktował ją niesprawiedliwie, rozmawiając uprzejmie z Monique przed i po szkole.

Tydzień później biurko Erin wciąż było na korytarzu za karę, a ona nadal nie mogła wyjść bawić się na przerwie. Ale nagle Monique poczuła przekonanie i nie chciała już dłużej ukrywać swojego wykroczenia (co zrobiła źle).

Niewielu jest wybranych

W dniu, w którym Monique przyznała się do własnych błędów, Erin ponownie została wezwana do gabinetu dyrektora. Kiedy weszła, zobaczyła Monique i jej babcię (z którą mieszkała ona i jej młodszy brat), a Monique płakała. Erin była smutna widząc, że jej oczy były czerwone i spuchnięte, ponieważ tak długo ukrywała swoje wykroczenie.

Erin była zaskoczona, że robiąc to, co słuszne, nie została za to nagrodzona ani pochwalona, zamiast tego dyrektor i jej nauczyciele byli na nią źli. Chociaż wtedy tego nie rozumiała, Bóg zatwardził ich serca, ponieważ chciał nauczyć Erin, że jedynym, którego potrzebowała zadowolić był jej Niebiański Ojciec i ponieważ Bóg zachowywał błogosławieństwa Erin na później. To tak, jak wtedy, gdy Pan zatwardził serce faraona, czyniąc je niewzruszonym. To dlatego, że później, kiedy faraon wypuścił lud Boży, Jego lud odszedł niosąc wszystko, o co prosił, co stanowiło całe bogactwo Egiptu!

Robienie właściwych rzeczy nie zawsze jest łatwe i chociaż może się tak nie wydawać – jest o wiele lepiej, gdy nie jesteś chwalona i nagradzana, ponieważ najlepsza nagroda jest dla nas przechowywana w niebie! Mądra kobieta, Jego księżniczka, nie gromadzi swoich skarbów tu na ziemi, gdzie jedzą je mole, rdza je niszczy, a złodzieje włamują się i kradną. Mądra kobieta mądrze przechowuje swoje skarby w niebie, gdzie będą również pragnienia jej serca.

Oddzielona dla dobra

W następnym roku Bóg nagrodził Erin, przenosząc ją do nowej szkoły, chociaż na początku nie wydawało się to nagrodą – ponieważ w nowej szkole Erin nie miała przyjaciół. Po raz kolejny Bóg wybrał ją, tak jak Bóg wybrał CIEBIE, abyś była oddzielona od innych, Jego skarb – oglądając z góry – wysoko i bezpiecznie na Skale.

Dlatego Erin była tak podekscytowana, kiedy została zaproszona na przyjęcie urodzinowe koleżanki z klasy, kolejna wąska brama. Mama Erin podrzuciła ją i gdy wszystkie dziewczyny usiadły na podłodze, zauważyła, że dziewczyny coś sobie podają dookoła, chichocząc. To sprawiło, że Erin poczuła się nieswojo, ponieważ ton ich głosów i wyraz twarzy oznaczał, że coś było nie tak. Erin słyszała o narkotykach, ale wiedziała niewiele poza tym, że jest to coś od czego chciała trzymać się z daleka.

Więc bez słowa Erin po prostu wstała, wyszła frontowymi drzwiami i nie oglądała się za siebie. Nie wiedziała, gdzie jest, ale była pewna, że jest za daleko od domu, żeby tam pójść. Więc bez pieniędzy (i oczywiście wtedy nie było telefonów komórkowych), usłyszała, jak jej ,,wieczny najlepszy przyjaciel” poprowadził ją, aby skręciła w prawo i szła ulicą w kierunku bardziej ruchliwej ulicy, a potem usłyszała, jak ktoś woła „Czekaj!!!”.

Zamiast spojrzeć wstecz, Erin zaczęła iść szybciej, nie chcąc, by ktokolwiek próbował ją przekonać, by wróciła do środka, gdzie wiedziała, że coś jest nie tak. Wtedy dziewczyna zaczęła ją wyprzedzać, doganiała ją mówiąc: „Gdzie idziesz?” Erin odpowiedziała: „Nie wiem, ale nie chcę być częścią tego, co się tam dzieje”. Wtedy Liesel powiedziała: – ,,Ja też! Idę do domu, chcesz przyjść? Mieszkam tylko dwie przecznice stąd”.

Tego dnia Liesel i Erin zostały bliskimi przyjaciółkami, a lata później, po ślubie, każda z nich miała syna z blond włosami – dokładnie w wyznaczonym czasie – dokładnie tak, jak marzyły i rozmawiały o tym, kiedy się zaprzyjaźniły. Posiadanie tylko jednej podobnie myślącej przyjaciółki, którą Bóg wybierze dla ciebie, jeśli o to poprosisz, jest dużym błogosławieństwem. Mimo że Erin rzadko widywała się i rozmawiała z Liesel (ponieważ były w tej samej szkole tylko przez rok), to umocniło ich obie, aby pozostały i szły wąską ścieżką, oddzielone.

Na przestrzeni lat wydarzyło się wiele wydarzeń, które oddzieliły Erin, i wierzymy, że Bóg bez wątpienia doprowadzi Erin do podzielenia się nimi w późniejszych historiach z serii Jego księżniczki!

Jesteśmy podekscytowane, że budujesz SWOJE życie i przyszłość na Skale – obserwując z góry – nie ciesząc się tym, co robią wszyscy inni, ale zamiast tego jesteś podniesiona, oddzielona i osiągasz królestwo w wyznaczonym czasie, na taki czas jak ten!

Im więcej budujesz, tym bardziej zrozumiesz, że wybór wąskiej drogi to decyzja z chwili na chwilę, która dzieje się tylko wtedy, gdy trzymasz za rękę swojego ,,wiecznego najlepszego przyjaciela” którego poznałeś w ,,Moja pierwsza miłość - Bliższy niż brat”.

Teraz nadszedł wyznaczony czas, aby zapisać twoje marzenia w dzienniku.

OBIETNICE

,,Każdego więc, kto słucha tych moich słów i wypełnia je, przyrównam do człowieka mądrego, który zbudował swój dom na skale. I spadł deszcz, przyszła powódź, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom, ale się nie zawalił, bo był założony na skale. A każdy, kto słucha tych moich słów, a nie wypełnia ich, będzie przyrównany do człowieka głupiego, który zbudował swój dom na piasku” Ew. Mateusza 7:24-26.

,,Jeśli odmówisz ratunku prowadzonym na śmierć i tym, którzy idą na stracenie; Jeśli powiesz: Nie wiedzieliśmy o tym; czy ten, który waży serca, nie rozumie? A ten, który strzeże twojej duszy, nie pozna? I czy nie odda człowiekowi według jego uczynków?” Ks. Przysłów 24:11-12.

,,PAN jest moim pasterzem, niczego mi nie zabraknie. Sprawia, że kładę się na zielonych pastwiskach, prowadzi mnie nad spokojne wody. Posila moją duszę, PROWADZI MNIE ścieżkami sprawiedliwości ze względu na swoje imię” Psalm 23:1-3.

,,Naszym listem wy jesteście, napisanym w naszych sercach, znanym i czytanym przez wszystkich ludzi” 2 List do Koryntian 3:2

,,Ale przyjmiecie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i aż po krańce ziemi” Dzieje Apostolskie 1:8.

,,Jesteś bowiem ludem świętym dla PANA, swego Boga, i PAN wybrał cię, abyś był dla niego szczególnym ludem spośród wszystkich narodów, które są na ziemi” Ks. Powtórzonego Prawa 14:2

Wybrani “Wielu jest bowiem wezwanych, lecz mało wybranych” Ew. Mateusza 22:14.

,,Jeśli bowiem ty całkowicie będziesz milczeć w tym czasie, uwolnienie i wybawienie dla Żydów przyjdzie z innego miejsca, ale ty i dom twego ojca zginiecie. A kto wie, czy nie na tę właśnie chwilę dostąpiłaś godności królestwa?” Ks.  Estery 4:14.

,,Wtedy będziesz wzywał, a PAN wysłucha; zawołasz, a odpowie: Oto jestem. Jeśli usuniesz spośród siebie jarzmo, przestaniesz wytykać palcem i mówić nieprawości” Ks. Izajasza 58:9.

,,My go miłujemy, ponieważ on pierwszy nas umiłował” 1 Jana 4:19

,,Jeśli ktoś mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi swego brata, jest kłamcą. Kto bowiem nie miłuje swego brata, którego widzi, jak może miłować Boga, którego nie widzi? A takie przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też swego brata” 1 List Jana 4:20-21.

,,W miłości nie ma lęku, ale doskonała miłość usuwa lęk, bo lęk przynosi udrękę, a kto się boi, nie jest doskonały w miłości” 1 List Jana 4:18.

Niebiański Ojciec. Jest napisane, że On jest ,,Ojcem dla sierot” (Psalm 68:5) bez względu na to, jak i dlaczego nie ma przy tobie twojego ziemskiego ojca.

,,Synu mój, słuchaj pouczenia swego ojca i nie odrzucaj nauki swojej matki. Bo one będą wdzięczną ozdobą na twojej głowie i kosztownym łańcuchem na szyi” Ks. Przysłów 1:8-9.

,,Dzieci, bądźcie posłuszne waszym rodzicom w Panu, bo jest to sprawiedliwe. Czcij swego ojca i matkę – jest to pierwsze przykazanie z obietnicą; Aby ci się dobrze powodziło i abyś długo żył na ziemi” List do Efezjan 6:1-3.

,,Obmyśliliście zło przeciwko mnie, ale Bóg obrócił to w dobro, żeby sprawić to, co się dziś dzieje, aby zachować tak wielki lud” Ks. Rodzaju 50:20.

,,A Jezus, spojrzawszy na nich, powiedział im: U ludzi to niemożliwe, lecz U BOGA wszystko jest możliwe” Ew. Mateusza 19:26.

,,Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” Ew. Łukasza 1:37.

,,Z takich bowiem są ci, którzy wkradają się do domów i usidlają naiwne kobietki obciążone grzechami, wiedzione przez rozmaite pożądliwości; Które zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy” 2 List Tymoteusza 3:6-7.

,,Wy jesteście z waszego ojca – diabła i chcecie spełniać pożądliwości waszego ojca. On był mordercą od początku i nie został w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” Ew. Jana 8:44.

,,Zniechęciłbym się, gdybym nie wierzył, że będę oglądał dobroć PANA w ziemi żyjących. Oczekuj PANA, bądź dzielny, a on umocni twoje serce; oczekuj więc PANA” Psalm 27:13

,,I rozkazał PAN Bóg człowiekowi: Możesz jeść do woli z każdego drzewa ogrodu; Ale z drzewa poznania dobra i zła jeść nie będziesz, bo tego dnia, kiedy zjesz z niego, na pewno umrzesz” (Ks. Rodzaju 2:16).

,,A jeśli komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, który daje wszystkim obficie i bez wypominania, a będzie mu dana. Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania. Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej pędzonej przez wiatr i miotanej tu i tam. Człowiek taki niech nie myśli, że coś otrzyma od Pana. Człowiek umysłu dwoistego jest niestały we wszystkich swoich drogach” (List Jakuba 1:5-8).

,,Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; daję wam nie tak, jak daje świat. Niech się nie trwoży wasze serce ani się nie lęka” Ew. Jaa 14:27

,,Wtedy PAN mi odpowiedział: Zapisz to widzenie, zapisz je wyraźnie na tablicach, aby czytający mógł je szybko przeczytać. To widzenie bowiem dotyczy oznaczonego czasu, a na końcu oznajmi, a nie skłamie; a choćby się odwlekało, oczekuj go, bo z pewnością przyjdzie, nie spóźni się” Ks. Habakuka 2:2-3.

,,Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną; Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Gdzie bowiem jest wasz skarb, tam będzie i wasze serce” Ew. Mateusza 6:19-21.

,,Siła i godność są jej strojem; będzie się cieszyła jeszcze w przyszłości” Ks. Przysłów 31:25

,,I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (Ew. Jana 8:32).

Jego Słowo jest prawdą ,,Uświęć ich w twojej prawdzie. Twoje słowo jest prawdą” Ew. Jana 17:17.

Boże Słowo w twoim sercu ,,W swoim sercu zachowuję twoje słowa, aby nie zgrzeszyć przeciwko tobie” Psalm 119:11. 

,,W moim sercu zawarłem Twoje słowo, abym Tobie nie zgrzeszył” Psalm 119:11 NBG

,,W moim sercu przechowuję Twe słowa, Aby nie zgrzeszyć przeciwko Tobie” Psalm 119:11 SNP

,,Wy zaś bądźcie płodni i rozmnażajcie się; rozradzajcie się na ziemi i rozmnażajcie się na niej” Ks. Rodzaju 9:7.

,,Któż znajdzie kobietę cnotliwą? Jej wartość przewyższa perły. Serce męża jej ufa i zysku mu nie zabraknie” Ks. Przysłów 31:10-11.

,,Dzielna kobieta — któż taką znajdzie? Jej wartość przewyższa perły!” Ks. Przysłów 31:10 SNP.

,,Dzielną kobietę – któż ją znajdzie? Daleko ponad korale sięga jej wartość. Na niej polega serce męża, i nie zabraknie mu dobytku” Ks. Przysłów 31:10-11 NBG

,,Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i przelewającą się dadzą w wasze zanadrze. Jaką bowiem miarą mierzycie, taką będzie wam odmierzone” Ew. Łukasza 6:38.

,,Lecz Pana Boga uświęcajcie w waszych sercach i bądźcie zawsze gotowi udzielić odpowiedzi każdemu, kto domaga się od was uzasadnienia waszej nadziei, z łagodnością i bojaźnią” 1 List Piotra 3:15

,,PAN jest moim pasterzem, niczego mi nie zabraknie. Sprawia, że kładę się na zielonych pastwiskach, prowadzi mnie nad spokojne wody. Posila moją duszę, PROWADZI MNIE ścieżkami sprawiedliwości ze względu na swoje imię” Psalm 23: 1-3.

Do Królestwa Bożego można wejść tylko przez ciasną bramę. Ew. Mateusza 7:13: ,,Wchodźcie przez ciasną bramę. Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, która prowadzi na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą”.

,,Który, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, ale powierzył sprawę temu, który sądzi sprawiedliwie” 1 List Piotra 2:23.

,,Wyznawajcie sobie nawzajem upadki i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego” List Jakuba 5:16.

,,Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, jakąż macie nagrodę? Czyż i celnicy tego nie czynią?” Ew. Mateusza 5:46. ,,Dlatego oto zwabię ją, zaprowadzę na pustynię i będę mówić do niej łaskawie” Ks. Ozeasza 2:14.

,,I PAN zatwardził serce faraona, i ten nie posłuchał ich, jak PAN zapowiedział Mojżeszowi” Ks. Wyjścia 9:12.

,,A PAN dał ludowi łaskę w oczach Egipcjan, tak że im pożyczyli. I złupili Egipcjan” Ks. Wyjścia 12:36.

,,Mądra kobieta buduje swój dom, a głupia burzy go własnymi rękami” Ks. Przysłów 14:1.

,,Podobnie żony, bądźcie poddane swoim mężom, aby nawet ci, którzy nie wierzą słowu, przez postępowanie żon zostali pozyskani bez słowa; Widząc wasze czyste, pełne bojaźni postępowanie” 1 Piotra 3:1-2.

,,Twoje uszy usłyszą słowo wołające za tobą: To jest droga, chodźcie nią – gdybyście zboczyli na prawo lub na lewo” Ks. Izajasza 30:21.

,,Lecz żona Lota, idąc za nim, obejrzała się wstecz i stała się słupem soli” Ks. Rodzaju 19:26.

,,Oto nadchodzą dni, mówi PAN, że oracz będzie za żniwiarzem, a depczący winogrona za siejącym ziarno; góry będą ociekać moszczem, a wszystkie pagórki się rozpłyną” Ks. Amosa 9:13.

,,Oto nadejdą dni – mówi WIEKUISTY, kiedy oracz spotka się z żeńcem, a ten, co tłoczy winogrona z rozsiewającym ziarno; góry będą spływać kroplami moszczu, a wszystkie pagórki się rozpłyną” Ks. Amosa 9:13 NBG.

,,Temu zaś, który według mocy działającej w nas może uczynić o wiele obficiej ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy” List do Efezjan 3:20.

,,Dopełnijcie mojej radości, bądźcie tej samej myśli, mając tę samą miłość, będąc zgodni i jednomyślni” List do Filipian 2:2.