H@L

Evliliğin başı dertte mi?
Herkes bunun umutsuz olduğunu söylüyor mu?
Boşanma davasıyla sonuçlandı mı?
Evliliğim için gerçekten UMUT var mı?

Evet! Sonunda Umut Var

EvliliginiKurtar.com

MET
Evliliğinizin başı belada mı?

 

Herkes umutsuz olduğunu mu söylüyor?

 

Boşanmak zaten bitti mi?

 

Evliliğim için gerçekten UMUT var mı?

 

Evet! Sonunda Umut Var

Yardım aradınız, kitap okudunuz, danışmanlarla, arkadaşlarınızla, papazınızla konuştunuz ve her şey daha da kötüydü. Yani sadece evlilik yardımı çevrimiçi olarak bulabileceğine karar verdin.

İster inanın ister inanmayın, web sitemizi bulmanız tesadüf değildir- Tanrı, yardım için bağırdığınızı duymuştur ve sizi şahsen umutsuz görülen evlilikleri İYİLEŞTİRMEYE yardımc ı olarak başlayan bakanlığımıza götürmüştür!

Bu İlahi randevunuz. 

 

Hayatınız sonsuza kadar- değişmek üzere!!

İyileştirme Bakanlıkları Uluslararası, 1992'de herkesin umutsuz olduğunu söyleyen evliliklere yardım ederek başladı, o zaman onları (Tanrı) ONARDI. Dolayısıyla, bayanların ve erkeklerin TANRI'nın evliliğinizi 25 yıldan beri nasıl İYİLEŞTİREBİLECEĞİNİ öğrenmesine yardımcı olduğumuzdan beri neler olduğunu biliyoruz ve anlı yoruz!

Zina olsa bile, en çok umulmayan bir durum gibi görünen zina yapan bir evlilik (bir veya her iki ortak da sadakatsiz davranıyor) en umutsuzdur. Bunlar iyileştirebilir. 5'ten fazla kitap iyileştirmiş evlilik tanıklıklarını doldurduktan sonra Tanrı'nın herhangi bir evliliği iyileştireceğini biliyoruz ve kanıtı var - Evet, seninkini bile! Neyse ki Tanrı orada durmaz (veya başlamaz). She güveniyor olarak bunu için hayatınızın her alanını iyileştirmekten daha fazla yapabilir!

"Bütün insanlığın Tanrısı RAB benim. Var mı yapamayacağım bir şey?" Yeremia 32:27

Kuşkusuz, vazgeçmeniz ve devam etmeniz ve başkasını bulmanız gereken hemen herkes tarafından söylenmiştir- yapmayın.

 "Ey Egemen RAB! Büyük gücünle, kudretinle yeri göğü yarattın. Yapamayacağın hiçbir şey yok." Yeremia 32:17

İşte, Tanrı'nın İyileştirdiği birkaç Şaşırtıcı bir biçimde İYİLEŞTİRİLMİŞ evlilikler!

"Kardeşlerimiz Kuzu'nun kanıyla ve ettikleri tanıklık bildirisiyle onu yendiler. Ölümü göze alacak kadar vazgeçmişlerdi can sevgisinden." -Vahiy 12:11

Alabama'da İyileştirme ve Kocanın Kurtuluşu

Yaklaşık üç ay önce kocamın beni aldattığını ve salakça dedim ki: "Defol git!!" Ne yapacağımı bilmiyordum ve sonra onun arkadaşın bana  Evliliğinizi İyileştirme  kitabını aldı. Bir gecede onu okudum ve beni çok değiştirdi!!!

Sonra, Tanrı'nın kocamı eve getirmeden önce bende olan istediği şeyleri değiştirmesi gerektiğini gördüm. Kim olduğumdan, kocama hak ettiği kişiye benim dönüşümümü başlamıştı.

Bir ay sonra kocam hafta sonunu çocuklar ve benimle geçirmeye geldi. Hafta sonu sonunda, ikimizde böylesi bir farklılık vardır ve bunun bizi uzlaştırmaya yönlendiren şey olduğunu sorduk!!!

Evliliğimiz ve hayatımız o zamandan beri harikaydı ve şimdi başkalarına yardım etmek ve bizi birbirlerine değil de Rab'be odaklanmak için ikili olarak  Bilge Bir Adam  ve  Bilge Bir Kadın  olarak okuyoruz!

Tanrı senin dualarını duyacak ve her şey için mükemmel zamanlamasını alacaktır-- sadece itaat edin ve Tanrı'nın devralmasına izin verin.

~ Joe ve Mary Lou Idaho´da, İYİLEŞMİŞ.

Bir Sebep Oldu - Tanrı'nın bir Planı Vardı!

Kocam taşındı ve bir iş arkadaşım ile yaşıyordu, "Mutlu değilim ve 20+ yıllık evliliğimizde istenmeyen şeyler hissediyorum" belirtti. Yaklaşık altı hafta ayrıldıktan ve boşanmaya doğru ilerledikten sonra, boşanmanın cevap olması gerekmediğini fark ettim. "Yüce mücadeleyi sürmek" karar verdim. Bunu dualarımla yalnız yapıyordum. Ülke genelinde bir papaz arkadaşım beni web sitenize yönlendirdi. Derhal " Evliliğinizi İyileştirme " kitabını sipariş verdim ve birkaç gün içinde okuyun.

İşte o zaman, Tanrı'nın evliliği iyileştireceğini biliyordum; kendimdeki değişiklikleri görmeye başlamam sadece birkaç gün oldu ve değişmek için ne yaptığımı düşünmekten vazgeçecektim. Fark ettim ki beni değildim - Tanrı harika müthiş yollarla çalışıyordu! Değişiklikler, yanlış yaptığım şeyleri anlamaya başladıktan sonra, Tanrı'nın beni değiştirmesi için dua ettikten ve evliliğim için dua ettikten sonra geldi. Her şeyi Tanrı'ya bırakıp Ona tamamen güvenmek zorundaydım.

Tıpkı Evliliğinizi İyileştirme (Eİ) kitabında bahsedildiği gibi, konuştuğumuzda sınandım. Bunun, tepki gösterip gösteremeyeceğim konusunda çok acı verici bir şeyin söyleneceği çeşitli durumlarda gerçekleştiğini hissettim. Geçmişte olduğu gibi tepki vermedim; bu da yeni bir insan olduğumu kanıtladı.

Kocam tatil yerinde olduğum geldiğinde 28 Aralık oldu çıkargeldi. Ben bunu beklemiyordum ve kocam, şehirimizi İYİLEŞTİRİLECEK tatil için çıkarmadan 30 dakika önce bilmiyordu!

Tek söyleyebileceğim, hepsini Tanrı'ya bırakmak. Evliliğinizi İyileştirme (Eİ) kitabını söyledikleriniz gibi o kadar çok şey olduğunu gördüm. Tavsiyeyi takip ettim, Kutsal Yazıları okudum ve dua ettim ve beni bu hale getirdi. Seni de geçirecek.

"Eğer Tanrı sana onu getirirse, seni buna getirecektir." Bütün bunlar bir sebepten dolayı oldu. Tanrı'nın bir planı vardı ve şimdi kocam ve ben çok daha mutluyuz. Tanrı için yaşıyoruz; Harika bir evliliğimiz var ve her geçen gün daha da iyi oluyor. Tanrım, bu bakanlık için teşekkür ederim. Pek çok evliliğe nasıl yardım ettiğiniz harika, bizimki de dahil. Tanrı harika ve ne armağan O hepiniz verdi!

~ Lydia ve Tom New Mexico´da, İYİLEŞMİŞ

İyilemiş -Ona Bütün Yücelik Olsun!!

Dua ve altı yıl oruç tuttuktan sonra, Kutsal Ruh'tan bana İnternet aracılığıyla bana yardımcı olacak bir bakanlığa rehberlik etmesini istedim. Kutsal Ruh bana İyileştirme Bakanlığına rehberlik etti! Önerilen üç kitap, tüm video kasetleri sipariş etmek ve kardeşlik katılmak için sabırsızlanıyordum. En kısa zamanda kitapları aldım, okudum ve tekrar okudum. Gerçekten hayatımda ve başkalarının hayatında büyük bir nimet olmuştur.

İlkeleri kitaplarınıza uyguladıktan sonra ve dikenlerin çitini uyguladıktan sonra, kocam üç hafta içinde eve geldi. Tek söyleyebileceğim, VAZGEÇMEYİN! Bana en çok yardım eden şeyin her şeyde Tanrı'nın Sözüne itaat etmek olduğuna inanıyorum. Aynen öyle yaptı!

Tanrı sizi kutsasınız! Tanrının bu bakanlığa verdiği kutsamalar!

~ Kyle ve Marsha Kuzey Dakota´da, İYİLEŞMİŞ

Mucize iyileştirmeyi Texas´daki kalbinde derin!

Yanıt arıyorken, web sitesinde duran bakanlığını keşfettim. Bana Kutsal Ruh'un ne yapmaya çağırdığını teyit etti…Boşanmama, bırakma ve evliliğine inan. Kitaplarınız boşlukları doldurdu. Teşekkür ederim!

Durumumu değiştirmeden önce Tanrı beni değiştirdi. İlk önce alçakgönüllü olmanın ve ağzımı kapalı tutmayı öğrendim. Yalnızca Rab'be ve Rab'be yaslanmayı öğrendim! Ayrıca oruç tutma gücünü öğrendim. Anında tekrar dua etmeyi düşünmeye başladım, ama O dinler miydi? Sonra tereddüt etmeden diz çöktüm ve hayatımı Rab'be tekrar adadım, Tanrıyı değiştirmesini isteyecektim.

Dua ettiğim gibi, evliliğimin içinde kalma kararı verdim ve işe koydum, ancak bana kocam için lütfen "hisler" vermesini RAB'be istedim yoksa bunun nasıl olacağını görmedim. Ben de O kocamı değiştireceği ve Rab'be onu geri getireceğini dua ettim.

Sonraki haftalarda, Rab'be açlığım doyumsuz oldu. İncil'i ilk kez tamamen okumaya başladım. İncil'de talimat verdiği gibi kiliseye düzenli olarak katılıyorum ve ambara ondalıkları verdim. Bir aydan kısa süre içinde kocam için olan hislerim geri döndü, onu sevdim ve kocama "aşık oldum"! İlk önce onu tarihlendirdiğimden beri kocam için böyle hissetmemiş olduğumdan mucizeviydi. Ben de bekledim ve Rab'be de aynısını kocama yapsın diye dua ediyordum.

Birkaç ay sonra, sadece evliliğimiz kötüleşmekle kaldı, ve aynı zamanda zina etmesinin -bir süredir devam ettiğini öğrendim. Şaşkın, şok olmuş, boş, yalnız, ezilmiştim ve yüreğim ve benlik değerimi parçalanmıştı.

Tanrıya övgüler olsun, acı çekici derecede acı verici iken, saf ve kutsanmış olarak geldim! Bütün fırtına bir buçuk yılın üzerindeydi. Aslında, testin bir ömür boyu olur unutmayın.

Başlangıçta, Hıristiyan danışmanlarım bana kocamdan boşanmamı önerdi ... inanabiliyor musun? Bu kitaplara ihtiyaçları vardır, böylece yalnızca Tanrı'nın imkansız bir durumu tekrar iyileştiribileceğini öğrenebilirler!! Öldüğü bir şeyi hayata döndürdü!! Kocam kalıcı olarak eve geldiğinden beri neredeyse iki yıl geçti. Yapılan hasarın üstesinden gelmek ve aşmak için kesinlikle en azından tam bir yıl aldı, ancak yeni bir evlilik ve kırık bir boşanma lanetine değecekti. Evliliğimizde ikimizden daha mutlu olamazdık.

Kocam bana her gün "Ben seni seviyorum ve ben işte olduğumda seni özlüyorum" diyor! Deneme süresince bana öğrettiği her şey için Tanrı´yı övdü ve şimdi lanet gibi görünen şey gerçekten Rab'bin nimetlerinden bir başyapıttı. O her şeyi yeni yapar!! 

~ Kery ve John Texas´ta, İYİLEŞMİŞ

İmkansız İyileştirdi (Yalnız Tanrı tarafından) ve Daha Fazlası!

İyileştirme Bakanlıklarını üye olarak üç yıl geçirdikten sonra kocam sadece eve çocuklarımıza ve bana gelmedi, İsa'yı kabul etti ve vaftiz edildi ve şimdi Rab'le olan ilişkide adım ilerli yor!! Tanrı sayesinde ikimiz de yenilenip iyileştiriliriz!

Tanrı'nın sevişmeyi ve kocama nasıl dua edileceğini öğrenebilmem için çok fazla çalışma yaptı; İlk olarak, tüm nefret, kızgınlık ve acıdan kurulmak zorundaydım, kocam de olduğu gibi. Hem Rab'be, hem şimdi birbirimize aşık durumdayız ve bir evlilik bakanlığında çalışmak istiyoruz.

Denemelerim boyunca, Tanrı'nın Sözü ve İBU kaynaklarından edinilen ilkeler bana azim öğretti, asla vazgeçmeyeceğim, dayanıklılığım ve Rab'bin dualarımızı duyduğunu BİLMEK.

Tavsiye edeceğim kaynaklar: İyileştirme Bakanlıkları, tüm kitaplar ve Kutsal Kitap'tır!

Farkında bile olmadığımızda bile, Tanrı dualarımızı duyuyor ve yüreklerimiz üzerinde çalışmaya devam ediyor. O, sadık olduğumuz zaman bize sözlerini tutan sadık bir Tanrı'dır. O övgü ve ibadet için çok layık!

Evliliğimizin Tanrı olmadan iyileştirilmesinin hiçbir yolu yoktur. Kocama öfke, hayal kırıklığına dolu ayrılırken biz bastırılmış ve düşmanlık dolu, 21 yıl evli olmuştu. Oh sırada, kocam "Bitti" dedi. Neyse ki Rab'bin başka planları vardı. Teşekkürler, İsa!

İyileştirme Bakanlıklarıyla üç yıl boyunca ve dua edildikten sonra kocam sadece eve çocuklarımıza ve bana gelmedi, İsa'yı kabul etti ve vaftiz edildi ve şimdi Rab'le olan ilişkide adım ilerliyor!! Tanrı sayesinde ikimiz de yenilenip iyileştiriliriz!

~Michael ve Diane California´da, İYİLEŞMİŞ

TANRI Gerçekten Evliliğimi İyileştirebilir mi?

Şüphesiz Tanrı, evlilik mücadelelerinizde ve mağlubiyetlerinizde yardım için bağırdığınızı duymuştur. İşte bu nedenle, bu ilahi randevuyu, size yardım etmek ve şu anda çok umutsuzca ihtiyacınız olduğu konusunda umutlandırmak için öngörmüştür!

Biz biliyoruz ve zaten iyileştirilmiş bir evlilik yaşamış çoğumuzun beri geçiyor anlamak ve şimdi Bol Yaşam yaşıyoruz İsa bize vermek için öldü!

 "Kapı Ben'im. Bir kimse benim aracılığımla içeri girerse kurulur. Girer, çıkar ve otlak bulur. Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim" -Yuhanna 10:9-11

İyileştirilmiş bir evlilik yaşamış olan her birimiz size aynı şeyi söyleyecektir - başkalarının size söyledikleri ne olursa olsun, evliliğiNİZ umutsuz DEĞİLDİR! Kendi evliliğimizin ötesinde bir kanıta sahibiz - 5'ten fazla kitap iyileştirmiş evlilik tanıklıkları, Tanrı herhangi bir evliliği özellikle sizin evliliğinizi iyileştirebileceğini kanıtlıyor!

Daha önce bir kere okudun, RAB Kendisi diyor ki:  "Bütün insanlığın Tanrısı RAB benim. Var mı yapamayacağım bir şey?" (Yeremia 32:27). Kocanızın ne söylediğini, bunun umutsuz olduğunu düşüneceğinize inanıyor musunuz? Ya da bir arkadaşın veya danışmanın sana ne söyledi? Veya Tanrı'nın dediğine inanıyor musunuz?

Neden gerçekleri tartışıyoruz, Tanrı'nın bizim umutsuz evliliğimizi iyileştirdiğinin kanıtı var! Gerçekten durumunuzun ve evliliğinizin, Tanrı'nın değişmesi, iyileştirmesi veya geliştirmesi çok zor olduğunu düşünüyor musunuz? Oh değil! Aynı şeyler bize söylendi ve herkes yanlıştı!!

Ancak, aynı tavsiyeyi, aynı aptalca yöntemleri takip etmeyi seçerseniz, o zaman tam olarak aynı şekilde sonuçlanacaksınız.

 "Dar kapıdan girin. Çünkü yıkıma götüren kapı geniş ve yol enlidir. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır" -Matta 7:13-14

Dar Kapıyı bulduğunuza göre, buradan geçip sizden ve (hemen herkesin) sekik olduğu bilgelik, bilgi ve anlayışı kazanır mısınız? Yalanlardan ve masallardan vazgeçmeye ve Tanrı evlilik hakkında ve nasıl iyileştirebileceğini söylediği aklınızı yenilemek ister misiniz?

Hedefimiz basitçe: "Tanrı sözünü duyur. Zaman uygun olsun olmasın, bu görevi sürdür. İnsanları tam bir sabırla eğiterek ikna et, uyar, isteklendir. Çünkü öyle bir zaman gelecek ki, sağ lam öğretiye katlanamayacaklar. Kulaklarını okşayan sözler duymak için çevrelerine kendi arzularına uygun öğretmenler toplayacaklar. Kulaklarını gerçeğe tıkayıp masallara sapacaklar" -2 Timoteos 4:2-4

Tanrı, evliliğiniz krizi yaşandığını söyledi çünkü: "Yok oldu halkım bilgisizlikten, sen bilgiyi reddettiğin için, ben de seni reddedeceğim...sen Tanrın'ın yasasını unuttuğun için, be n de senin çocuklarını unutacağım" -Hoşea 4:6

Çocuklarınız için yapın, kocanız için yapın, izleyecek olan diğerleri için yapın. Kendinizi alçakgönüllü edin, Onun sözünün bir öğrencisi olun ve hayatınızın hemen değiştiğini izleyin!!

Şimdilik anlamanız gereken bir şey daha var: Evliliğinizin umutsuz olduğunu ancak kocanızın yardımı olmadan evliliğinizin iyileştiremeyeceğini söylediyseniz, o zaman en umutsuz evlilikleri bile iyileştirmek için Tanrı'nın arzusuna ve kabiliyetine inancınızı inşa etmeniz gerekiyor. Görünüşte umutsuz evliliklerin tanıklarını okuyarak, şimdi iyileştirilmiş olan ve sadece bir eşin iyileştirme istediğinde herkes iyileştirendi kanıtıdır. 

25 yıldan fazla bakanlık boyunca, Tanrı'nın iyileştirme arzusunu her bir ilişkide BİR kişinin yüreğine koyduğu gibi izledik ve çoğu kez günaha yakalanamayan kişi. "Kötü kişiyi kendi suçları ele verecek, günahının kemendi kıskıvrak bağlayacak onu" -Özdeyişleri 5:22

Ancak, eğer biriniz yanınıza yardım edip diğerinin gedikte durursunuz, iyileştirme gerçekleşecektir- Biz değil, O garanti edecek. "İçlerinde duvarı örecek, gedikte durup önümde ülkeyi savunacak, onu yerle bir etmemi engelleyecek bir adam aradım, ama hiç kimseyi bulmadım[Tanrı]" "-Hezekiel 22:30

Adınızı bir sonraki kitapımızda bir araya getirdiğimizde, herkesin dediği gibi iyileştirilmiş evliliklerin tanıklıkları ile tamamen doldurulacak yepyeni bir olacak olan bir sonraki -Ettikleri tanıklık bildirisiyle kitab ı. O zaman da bize katılacaksın ve bağıracaksın…

"Ey Egemen RAB! Büyük gücünle, kudretinle yeri göğü yarattın. Yapamayacağın hiçbir şey yok"! (Yeremia 32:17).

 SİZİN Harika Öğütçünüz

"Onun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak" - Yeşaya 9:6.

Kitaplarımızı, videolarımızı, e-Kitaplarımızı ve Kurslarımızı sunmamızın nedeni, herkes gibi yıkıcı yollarla seyahat etmek istemeyen kadınları ve erkekleri cezbetmektir. Danışmanlar sadece pahalı değil, çalışmıyorlar! Ve aldığımız e-postalara dayanarak, danışmanlar nihai olarak ve tamamen evlilikleri yok eden kişiler olabilir, çünkü eşinizi utandırmak ve kimseyle tartışılmaması gereken kişisel sırlarını a çıklamak, danışmanların sizi yapmaya teşvik ettiği şeydir.

Bunun yerine, herhangi bir danışman veya destek grubundan daha iyi olan Umut bulmak ve kurmak için kaynaklarımızı kullanın. Kaynaklarımız aracılığıyla sizi EN İYİ ve en GÜÇLÜ Danışmanı tanıtacağız. Geleceği bilen, eşinizin yüreği ve zihninde neler olduğunu her geçen gün görebilen kullanılabilir bir Danışman! Eğer bu yeterli değilse, acısızdır. Eşinizi dinlemek, bütün hatalarınızı bir danışmana söyler, çok ayrıntılıdır, acılıdır ve söylenen şey, hayatınızı hep hatırlayacağınız şeylerdir . Bu işe yaramıyor, ancak İyileştirme umudunu da yok ediyor.

Hepimiz Esenlik Önderi'ni bulduğumuz Harika ve  Güçlü  Öğütçünü bulana kadar değildi. Güçlü Öğütçü ile birlikte çalışılarak tanıtıldı ve öğretildiğinde, hepimiz acı çeken ruhlarımız için barış bulduk ve hayatımızın her biri dönmeye başlad ığında! HER iyileştirme için barış bulma ilk adımdır ve sorunlu hayatınızda fırtınayı sakinleştiren Kişiyi bulmak, her insanın ihtiyaç duyduğu şeydir.

Nereden başlayayım?

Yaşadığım acıyı ve kafa karışıklığını nasıl üstesinden işleyebilirim?

Yazar ve kurucumuzdan:

Birçok kişi, hayatımda bu kadar yoğun denemelerle başarmayı başarabildiğimden şaşıyor- ve sadece bitirmeyin değil - aynı zamanda sevinç içinde geçiyorum.

Kendimde, benim ilk büyük kriz, kocamın zina ve onun beni boşanmaktan ve sonra aylarca kaybolan bunu başardı olamazdı itiraf etmeliyim. Bununla birlikte yaşanan tüm bu acı ve korkuların yanında, bana şeyleri yapmamı söyleyen iyi insanlara karşı gelmek zorunda kaldım, bu da durumumu daha da kötüleştirdi.

Rabbim ve Kurtarıcı'yla samimi bir ilişki olmasaydı, ilk defa bulduğum İsa Mesih gerçekten benim için orada, bunu asla başaramadiğımı biliyorum.

Her kavrayışı aşan "esenliği" mi arıyorsunuz?

Kocam beni diğer kadın için terk ederken, zaten bir Hıristiyandım. Fakat ben gerçekten RAB'be hayatımdan asla yapmadım. Bulunduğunuz yer buysa ya da Rab İsa Mesih'le hiç kişisel bir ilişki yaşamadıysanız, bu yaşamı değiştiren bu adımı, barış dolu ve dolduran bir hayata taşımak için mükemmel bir zamandır .

Evlilik sorunlarınızdan (veya şu anda ağrıya sebep olan başka herhangi bir ilişki veya durumdan) daha önemli olan şey ruhsal durumunuzu geliştiriyor-ki bu hayatınızın HER alanını değiştirecektir.

Aldatılmış ya da bırakılmış çoğu krizlerini yalnız başına geçirip korkuyor, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Gerçekten ihtiyacınız olan, geleceği bilen ve hayatınızın gidişatını değiştirebilen bir Kişidir-ve sizi terk etmeyecek, sizi yüzüstü bırakmayacaktır. ASLA!

VE sadece sizi değiştirip sizi rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda eşinizin, büyük çocuklarınızın VE ilgilenen diğer herkesin kalbini de değiştirebilir. Etrafında kimse bulunmadığında, sizi anlayacak kimsenin olmadığı zaman sizi rahatlatacağına söz verir; sizi alıp sizi kanatları altında gizleyecektir. O, sadece hayal ettiğin, ki eşini sevmek için kullanacağın aşkla (zamanla) dolduracak. Ayrıca O kırık ya da incinen vücudunu iyileştirebilir ve maliyeni korur. Ona yüreklerimizi vereceğiz ve yalnızca Ondan yardım istediği sürece, Tanrı imkânsız HER ŞEYDE yapabilir.

"Tanrı'nın yapamayacağı hiçbir şey yok"-Luka 1:37

İyileştirilen bir evlilik yaşamış olanlarımızın her biri sağlık durumunu iyileştirmiş ve hatta mali durumunu iyileştirmiştir, dürüstçe söylemek gerekirse, hayatımızdaki en kötü deneyimlerden bazılarına geçtiğimizde, eninde sonunda yok edecek krizler, onun birimizin aşılmış her kavrayışı aşan esenliği vardı! Ve Tanrı'nın ne kadar fazlası varsa, çoğu insanı kıran türden krizlerden parlasın ve nihai olarak fayda sağlarsın.

Heyecan verici olan şey, insanlar (özellikle krizin tam ortasında) geçtiğiniz şeyleri öğrendiğinde, böyle sakin bir ruhunuz ve neşe verici yüzünüze ve gerektiğinde -bağışlamaya nasıl sahip olduğunuza inanmazlar!

Gerçekten ONUN bağışlanması tecrübe ettikten sonra, sizi inciten ya da rahatsız eden herkesi BAĞIŞLANMAK için O yardımcı olacağını göreceksiniz.

Belki dua etmeyi düşündüğünüz zamanlar olmuştur, ancak nasıl olduğunu bilmiyordunuz. İster inanın ister inanmayın, en iyi dua sadece Tanrı ile konuşuyor. Gerçekten resmi ve çiçekli dualar istemiyor. O sadece sizinle yürekten bir sohbet etmeyi SEVER.

ŞİMDİ HEMEN DUR.

• Sadece kendi sözleriyle Tanrıya Ona ihtiyacınız olduğunu söyleyin - şimdi size yardım etmek için. Ve eğer Tanrı'nın var olup olmadığını tam olarak bilmiyorsanız, Tanrı'nın Kendisini gerçek olarak tanımasını isteyin.

• Şimdi, RAB'be hayatınızı verin - berbat bir hayat. Acı ve karışıklık dolu bir hayat ve Onun YENİ yapmasını isteyin! Ona yüreğini verin ve sonra sevincini eninde sonunda bulacağa kadar gerçek ve merhamet dolu olan SEVGİSİ yaşamaya başla-bu, hiç kimsenin senden alamadığı bir şey!

"Sana, 'Yeniden doğmalısınız' dediğime şaşma. Sana doğrusunu söyleyeyim, bir kimse yeniden doğmadıkça Tanrı'nın Egemenliği'ni göremez" -Yuhanna 3:7

Durdurup berbat ettiğin hayatınız Rab'be verdiysen, bu andan itibaren gelecekte yakında YENİ görünmeye başlayacak olursan, sanki tekrar DOĞMUŞSUN gibi görüneceksin!

Tanrı'nın sizi ne kadar çok sevdiğini ve RAB'bin bu anı nasıl ÖZLEDİĞİNİ-sana sahip olmak için bilmiyorsunuz.

"Yine de RAB size lütfetmeyi özlemle bekliyor, size merhamet göstermek için harekete geçiyor. Çünkü RAB adil Tanrı'dır. Ne mutlu O'nu özlemle bekleyenlere!" - Yeşaya 30:18

Hayatlarımızın meşgul olması ve insanlarla dolu olması ve RAB'bin bize yardım etmesini beklediğini fark etmemizi sağlayan şaşırtıcı değil mi? Tanrı'nın bu krizi (ve her krizi) hayatımıza kabul ettirmesinin TEK nedeni budur, çünkü genellikle bizlere gerçekten onu ihtiyacımız olan yere gelmek için bir kriz alır ve denemeden nihayet vazgeçmeye isteklidir ler ve hepsini She verecek.

ŞİMDİ, kendinize HER bir karar aldığınızda yardıma, sevgiye ve yöne ihtiyacınız olduğunu her an bulduğunuzda- RAB'be bu konuda konuşun.

"Her şeyi RAB'be bırak, O'na güven, O gerekeni yapar" -Mezmurlar 37:5

Durursanız ve sorunlarınızı (büyük ve küçük) Rab'be verirseniz, O'nun yardımınıza gelecek ve sizi kurtarması için yol göstereceğine  söz veriyorum. Artık kendi aklına bel bağlamasın ya da bir plan yapmanıza gerek kalmayacak. Bundan böyle sadece ONA verebilirsiniz, böylece sizi ne kadar çok sevdiğini kanıtlayabilir ve hatta sizi her krizden önderlik ederek veya hatta sizi taşıyarak!

"RAB'be güven bütün yüreğinle, kendi aklına bel bağlama. Yaptığın her işte RAB'bi an, o senin yolunu düze çıkarır" -Özdeyişleri 3:5-6

Kriz vurduğunda ne yapacağını bilmemek, keşfedecek olduğunuzun koşman gereken kişinine olduğunu bilmemek, Tanrı'nın gerçekten sizi sevdiğinden ve size rehberlik etmek istediğinden kuşkuya düşmenize ne den olacak VE siz de oraya geri dönmenizi veya kriz halinde kalırlacaktır.

- ONUN elini Tutun -
Yol Göstermek için ONU İzin Verin

Birisi için umutsuz olsanız bile, size "gerçek" bir kişi varsa, Karanlık Ölüm Vadisi'nden çıkmanız için TEK BİR YOL ve BİR KİŞİ vardır.

Neyin olup bittiğini her iki tarafta da anlayan ve ilgililerin yüreğini değiştirebilen TEK kişi var.

İyileştirilmiş bir evlilik yaşayan şüphesiz gölgelenmeden biliyoruz; sizi ancak krizinizden kurtarmaya ve dışarı atmaya Rab'den başka kimseye ihtiyacınız YOKTUR.

"Karanlık ölüm vadisinden geçsem bile, kötülükten korkmam. Çünkü sen benimlesin. Çomağın, değneğin güven verir bana" -Mezmurlar 23:4

Artık her şeyi ve herkesi BIRAKIP Rab'bin elini alıp size rehberlik etmesine izin vermenin zamanı geldi.

O'nun sizinle konuşmasına ve yalnızca O'nunla konuşmayı öğrenirler izin verin.

Onun elini tutun ve söylediği ile Aklınızı Yenileyerek seyahat edin, hayatınızı onun taslaklarınla ​​Yenileştiren ve her şeyi O iyileştirken izleyin!!

Çözüm olarak "danışmanlık" kavramının aksine, işe yaramadığını kanıtlamış olanları sunMUyoruz. Danışmanlık ve Hristiyan psikolojisi, evliliğimi krizden yıkımın sonuna kadar itti. Bize yollarını bulmuş olan yüzlerce kadın ve erkek gibi danışmanlık da onlara yardım etmedi - ancak nihai olarak ve evliliklerinden geriye kalan şeyleri tamamen yok etti.

Yanlış türde yardım veya destek sunmuyoruz. Neyin İŞE YARADIĞINI sunuyoruz.

Artık bu yaşamı değiştiren kararı verdiniz, size bilgelik, bilgi ve anlayış kazandıracak Tanrı Sözü'nü DAHA fazlasını sunarak, İYİLEŞTİRME yolculuğunuz boyunca size sevgi dolu destek ve rehberlik sunmayı uzun zamandır ÖZLERİZ.

Markos 16:15 "İsa onlara şöyle buyurdu: "Dünyanın her yanına gidin, Müjde'yi bütün yaratılışa duyurun.""

Yeşaya 52:7 "Dağları aşıp gelen müjdecinin ayakları ne güzeldir! O müjdeci ki, esenlik duyuruyor. İyilik müjdesi getiriyor, kuruluş haberi veriyor. Siyon halkına, "Tanrınız egemenlik sürü yor!" diye ilan ediyor."

İyileştirme Yolculuğu
ÜCRETSİZ Kurslar

Kurslarımız, nelerin işe yaradığını keşfetmek ve kurmuza sokmak için geçen yılları temsil eder. Evlilik krizinde kadınlar veya erkekler için günlük bireysel çalışma çevrimiçi materyallerin, bedelsiz, kişisel bilgilerinizi bir danışmanla veya önde olanları bilmeyenlerle paylaşmanın utanç verici olması. Sadece O biliyor

Bu nedenle, özel çevremizdeki Kurslarımızda, size kriz döneminde çift için bir dizi kütüphane kaynağı sağlıyoruz - ve daha iyisi, sadece BİRİSİ (kocası YA DA karısı) onu kullandığı nda daha iyi çalıştığı kanıtlanmıştır.

Kabul edelim ki istatistikler, diğerinin bekletmeye çalıştığı sırada genellikle evlilikten çıkmak isteyen biri olduğunu kanıtlıyor. Mahkemeler, evlenmek isteyen eşin kendi haklarını kaybettiği anlamına gelen "arıza yok" boşanmayı kabul eden biri ile yan yana.

Kurslarımız, materyallerini kendi temposuza göre incelemenize ve boş zamanlarında yapmanıza izin verir- ancak ölü ya da ölmekte olan bir evliliğin restorasyonu bu yana çok zor ve çok dar bir yoldur, bununla birlikte, er ken kalkmanızı ve gününüzü okumaya başlamanızı bir amaç haline getirmenizi öneririz.

Matta 7:13-14-"Dar kapıdan girin. Sürtünme engeli. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol çetindir. Bu yolu bulanlar azdır."

Aşağıda, ÜCRETSİZ Kurslarımızın özelliklerinden sadece birkaçına odaklanıyoruz

 

Hareket Halindeyken Çalışma

Dediğimiz gibi harika bir özellik, vaktiniz olduğunda çalışabilmenizdir. Çoğumuzun günümüzde, işe gidip gelme, diş hekimi ziyareti vb. Sırasında bazı duruş süreleri olduğundan, evlilik krizini düşünerek pencere dışına bakmaktan daha üretken bir şey yapabildiğimiz zaman o kadar korku ve depresyon girdi. İşte o zaman derslerinizi tekrar okuyabilirsiniz.

Bu nedenle Kurslarımız çok değerlidir. Kaynaklarımız telefonnuzdan okunabilir, taşınabilir ve her zaman sizinle birlikte bulunur, böylece olumsuzluğa odaklanmak yerine olumlu yöne doğru "hareket halindeyken" çalışabilirsiniz.

Lütfen Bize Katılın

Kişisel eğitim materyallerimizle kendi hızınızda yalnız çalışmak istiyorsanız ya da evlilik krizinde başkalarına yardım etmek istiyorsanız, ilk adım, ücretsiz ÜCRETSİZ kurz başlatmak i çin aşağıdaki ÜCRETSİZ Evlilik Eeğerlendirmemizi doldurmaktır.

ÜCRETSİZ Evlilik Değerlendirmesi & ÜCRETSİZ Kurslar

 

Bayanlar, BURAYA TIKLAYIN
Erkekler BURAYA TIKLAYIN

Başarısız evliliklerin salgını durdurmak için bildiğiniz kadarıyla  EvlilikYardımı.com  paylaşmanızı rica ediyoruz. YA DA Dua isteyen arama sitelerini daha yapın ve  EvlilikYardımı.com  aynı zamanda bir Evlilik Krizi geçiren insanlarla paylaşın! Seni kutsasın!

Bu sayfanın sağ üst köşesine TIKLAYARAK bu sayfayı YAZDIRDIĞINIZI veya E-postayla  göndermenizi ve UMUDUNUZU DİĞERİYLE paylaşmanızı rica ederiz. Veya Evlilik Krizinde Dua isteyen siteleri başkaları ile UMUT paylaşsın. Teşekkür ederiz!

UMUT EKLEYIN!!

 

Evliliğinizin başı belada mı?
Umutsuz görünüyor mu?
Beams boşanmak sona erdi mi?
Sonunda…umut var!
Tanrı, yardım için bağırdığınızı duymuştur.

EvlilikYardımı.com