HH4.1

,,Wymarzone konie”

Tary

Obietnice

Bóg czyni niemożliwe
Nic nie jest niemożliwe
z BOGIEM!!

Prosimy o udostępnienie tej strony każdej małej dziewczynce, którą znasz! „z każdego narodu, plemienia, ludu i języka…” Objawienie 7:9 UBG

BÓG powiedział, ,,A wiara jest podstawą tego, czego się spodziewamy, i dowodem tego, czego nie widzimy” oraz ,,To bowiem, co widzialne, jest doczesne, to zaś, co niewidzialne, jest wieczne”.

HH4.2Wkrótce po tym, jak dziewięcioosobowa rodzina Macy przeprowadziła się na małą farmę, siostra Macy, Tara, dosiadła konia sąsiada 🐎, imieniem Denny.  

 

 

 

 

HH4.3

Wtedy Tara i jej siostra obie miały nadzieję na własnego konia. Ale kiedy zapytały tatę, odpowiedział: „Przepraszam dziewczyny, to niemożliwe. Konie są po prostu za drogie”. Ale co mówi Bóg? On mówi: „DLA BOGA bowiem nie ma nic niemożliwego”.

 

HH4.4A ponieważ Tara i jej rodzeństwo zostało nauczone, aby nigdy nie pytały ponownie, szybko usłuchały „Aby im się dobrze powodziło i aby długo żyli na ziemi”. Aby uhonorować swoich rodziców, po prostu poprosili Boga, Niebiańskiego Ojca. Ponieważ pamiętali, co BÓG powiedział: „Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest U BOGA”.

 

HH4.5W jaki sposób Bóg dał Tarze i jej siostrze „pragnienia ich serc”?

 

 

 

 

Będziesz się śmiać, gdy usłyszysz, że zaczęło się od tego, gdy brat Macy i Tary, Edward, postanowił hodować świnię 🐖 dla swojej rodziny! Ponieważ od zawsze mieszkali w mieście, Edward potrzebował pomocy, aby nauczyć się hodować świnię. Więc ich mama powiedziała, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dołączenie do klubu 4-H, który uczy dzieci z obszarów wiejskich, jak robić rzeczy na farmie, takie jak opieka nad wszelkiego rodzaju zwierzętami.

Tara i jej siostra długo czekały, aż Bóg odpowie na ich modlitwy, ale czekanie jest DOBRE!! Wiesz dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że BÓG powiedział: „Ale ci, którzy oczekują PANA, nabiorą nowych sił; wzbiją się na skrzydłach jak orły, będą biec, a się nie zmęczą, będą chodzić, a nie ustaną”. Po długim cierpliwym oczekiwaniu, aż Bóg odpowie na modlitwy dziewcząt o konia, były bardziej gotowe na wyzwania związane z posiadaniem i troską o to, czym Bóg miał je pobłogosławić!

To nie wszystko, ufając Bogu, Tara upewniła się, że jest „promienna”, ponieważ „patrzyła na Niego” i pozostała silna duchowo (najważniejsza siła ze wszystkich!), po prostu czekając na „wyznaczony czas” Boga!

HH4.6

Nasza świnia, kotlet schabowy

O cokolwiek prosisz, pamiętaj, że: „To widzenie bowiem dotyczy OZNACZONEGO czasu, a na końcu oznajmi, a nie skłamie; a choćby się odwlekało, OCZEKUJ go, bo z pewnością przyjdzie, nie spóźni się”. Pamiętaj też, że Bóg uwielbia błogosławić nas PODWÓJNIE — wiele razy nawet więcej — tak, jak mam nadzieję, że czytałaś o tym w ,,Stodołowy kot Macy.

Podobnie u Macy, w „wyznaczonym czasie” Bóg wszystko zaaranżował!

Stało się to nagle na pierwszym 4-godzinnym spotkaniu! Po rozmowie z liderem (który uczył Edwarda, jak dbać o naszą świnię), nasza mama zobaczyła liderkę jeździectwa i poszła z nią porozmawiać. Moja mama wiedziała, że jej dziewczynki chcą konia (ale oczywiście nikt by nie pomyślał, żeby zapytać mamę, kiedy tata powiedział: „Nie”).

HH4.7

Niedługo po podejściu, mama przedstawiła się i wyjaśniła, że nasza rodzina właśnie przeprowadziła się z miasta na naszą farmę, a potem powiedziała, że jej dziewczynki, czyli Tara i jej siostra, chciałyby dowiedzieć się więcej o koniach.

Wtedy zdarzył się cud!! Dokładnie w wyznaczonym czasie inna mama z podnieceniem przerwała jej mówiąc:

„Jakaś szalona kobieta właśnie zadzwoniła, mówiąc, że chce dać komuś z naszego klubu dwa konie!!”.

Natychmiast moja podekscytowana mama wypaliła:

„Och! Te konie są dla nas!”.

Liderka spojrzała na naszą mamę, zdziwiona:

„Ale czy nie powiedziałaś właśnie, że twoje dziewczyny nie wiedzą, jak dbać o konie?”.

Mama zaśmiała się z ogromnym uśmiechem:

„Tak, ale te konie są dla nas! Moje dziewczyny modliły się o konia!”.

Liderzy po prostu spojrzeli na moją mamę myśląc, że jest szalona. Ale bez względu na to, co ktoś myślał lub mówił, wszyscy wiedzieliśmy, że Bóg obiecuje „dokończyć to, co zaczął”!!

Liderka jeździectwa, Norma, była również pod wrażeniem, gdy właścicielka dwóch koni zaproponowała, że nauczy Tarę, jej siostrę i Edwarda, jak się nimi opiekować. Konie zostały nazwane Twiggy i Halo 😇.

Czy wiesz, że opieka nad końmi jest bardzo pracochłonna? To jest jeden z powodów, dla których Bóg upewnił się, że czekały. Musisz je szczotkować i karmić. Musisz wiedzieć, jak je odpowiednio siodłać, aby się nie ześlizgnąć. Musisz wiedzieć, jak prawidłowo założyć uprząż lub uzdy na konia, aby prowadzić konia tam, gdzie chcesz. Musisz też wiedzieć, jak czyścić ich kopyta, co jest brudną, śmierdzącą pracą.

Po zaledwie jednym dniu treningu na swojej farmie, właścicielka przywiozła na naszą farmę Twiggy i Halo w swojej przyczepie dla koni. Zgadnij co? Bóg również odpowiedział na modlitwę naszej mamy. Modliła się o spokojne, bezpieczne konie, ponieważ konie mogą być niebezpieczne, co jest kolejnym powodem, aby czekać, aż BÓG przyprowadzi konie, zamiast błagać o coś, co może cię skrzywdzić.

Dwa konie, które Bóg dał nam jako pierwsze, były bardzo starymi końmi, co oznaczało, że jeden z nich, Twiggy, miał chwiejący się i zwisający grzbiet, co zmniejszało prawdopodobieństwo ześlizgnięcia się podczas jazdy! Oni też tak naprawdę nie galopowali, ale głównie szli. Czasami można było skłonić je do kłusowania, szturchając je piętami i wydając dźwięk klikania językiem.

Posiadanie koni było spełnieniem marzeń, tak jak mówi Bóg! „Temu zaś, który według mocy działającej w nas może uczynić o wiele obficiej ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy”.

HH4.8

Każdego dnia po tym, jak Tara, Macy i ich najmłodszy brat kończyli szkołę domową i zajęli się domem i gospodarstwem, spieszyli się na zewnątrz, aby jeździć konno! A ponieważ nie były wystarczająco silne, aby zacisnąć pasy siodła, tak jak Edward, po prostu jeździły na własnych koniach na oklep! Ich młodszy brat nosił hełm i kamizelkę armii Boga – udając, że jest Bożym rycerzem. Podczas gdy Tara i Macy są Jego księżniczkami!

 

 

 

 

Pamiętasz, że ich tata nie chciał koni, bo uważał, że karmienie ich jest zbyt drogie? To dlatego, że zapomniał, jak Bóg mówi, że „zaspokoi wszystkie nasze potrzeby według SWEGO bogactwa! Czy myślisz, że nasz Niebiański Ojciec pobłogosławiłby dzieci końmi (dwukrotnie więcej niż prosili Boga), ale nie zapewniłby jedzenia, aby je nakarmić?! Oczywiście, że nie! Bóg obiecuje zaspokoić wszystkie nasze potrzeby! To kolejny powód, by czekać na „wyznaczony czas”, aby zobaczyć, jak Bóg to zrobi! Co za niespodzianka, gdy nasz Niebiański Ojciec wybrał naszego drugiego sąsiada.

Z początku karmienie koni nie stanowiło problemu, ponieważ przez większą część roku konie pasły się na hektarach świeżej zielonej trawy na polach. Ale kiedy pada śnieg lub jest zimno, ziemia staje się twarda, to konie potrzebują bel siana i trochę zboża.

Bóg nagle zaspokoił wszystkie nasze potrzeby! Pewnego sobotniego poranka nasz sąsiad przyszedł na jedno ze słynnych śniadań na farmie Thiele. Zapytał tatę, czy mógłby wykorzystać nasze pola do wypasu bydła. Czy wiesz, że bydło to krowy hodowane na mięso, a nie krowy na dojenie?

Cóż, od razu nasz tata powiedział: „Oczywiście!”. Wtedy BÓG to zrobił! Nasz sąsiad odpowiedział: „Świetnie, a w zamian poproszę moich ludzi o przynoszenie kilku bel siana dla tych twoich nowych koni”!

W ten sposób nasze 12 hektarów ziemi nie zarasta – przez zwierzęta pasące się i jedzące trawę. Więc kiedy ścięto trawę i zbierano ją na bele siana, nasz koń zawsze miał dużo do jedzenia w miesiącach zimowych!

„Mentalność ubóstwa”

Jeśli zapomnisz, że: „Mój Bóg zaspokoi wszystkie nasze potrzeby według SWEGO bogactwa w chwale”, możesz zacząć przyjmować „mentalność ubóstwa”. Łatwo to zrobić – zwłaszcza mając bardzo dużą rodzinę, a także zwierzęta gospodarskie do wykarmienia. Ale nasza mama zawsze przypominała nam, że rani to serce naszego Niebiańskiego Ojca, kiedy myślimy (a potem mówimy), jakbyśmy byli sierotami, a nie dziećmi Króla Królów. A jeśli jesteśmy dzieckiem Króla Królów, to czyni nas, CIEBIE, Tarę i jej siostry, Jego księżniczkami!

Zgadnij co? Pamiętasz, jak Bóg pobłogosławił Macy, Tarę i jej siostrę podwójnie tym, o co prosiły? Ilekroć cierpliwie czekamy na wyznaczony czas, On nagradza nas nie tylko podwójnie — pomnaża nasze błogosławieństwa! Nie zapomnij o końcu Stodołowego kota Macy! Bo to właśnie się stało, ponownie!

Podwójne błogosławieństwa!

Gdy mieszkaliśmy na naszej farmie, Bóg pobłogosławił naszą rodzinę dając nam dwa konie lub podwójne, trzy razy! Nikt nigdy nie słyszał, by ktokolwiek dostał konie za darmo. Ale Bóg chciał udowodnić, że to On odpowiada na nasze modlitwy! Więc On pomnożył to, o co cierpliwie prosiliśmy – trzy razy!!

     

„Nadzieja” i „Moja dziewczynka”

Po tym, jak nauczyliśmy się lepiej jeździć, właścicielka Halo i Twiggy powiedziała nam, że ma wnuki, które chcą koni. Więc odpuściliśmy je, a Bóg pobłogosławił nas dwoma kolejnymi końmi! Po raz drugi Bóg dokonał cudu otrzymania koni (bez pytania nikogo poza Bogiem... po tym, jak raz poprosiliśmy naszego tatę) — dwie różne rodziny zaoferowały nam źrebię! Źrebię to mały koń, a jaka mała dziewczynka nie kocha niemowląt?!? Jedno źrebię zostało już nazwane „Nadzieja” – Boży sposób na przypomnienie nam Jego obietnicy, że „to, czego się spodziewamy to ,,rzeczy niewidzialne”.

Drugiego źrebaka nazwaliśmy „Yen-ta-me” Jenta Mi, co po norwesku oznacza „moja dziewczynka”.

Nasza rodzina wiele się nauczyła, mając konie. Zanim przenieśliśmy się na farmę, myśleliśmy, że mały koń nazywa się kucykiem, ale tak nie jest. Kucyk to mały koń, który nigdy nie staje się duży.

Cóż, to koniec tej historii, którą MAMY NADZIEJĘ, że będziesz czytać wiele razy, abyś mogła nauczyć się Bożych zasad, żeby budować SWOJE życie na Skale. Szczególnie mamy nadzieję, że zaczniesz WIERZYĆ Bożym obietnicom „ukrywając je w swoim sercu”.

Patrz, jak Bóg robi to, co wszyscy myślą, że jest niemożliwe — dzieląc się swoją historią, swoim świadectwem! To jedyny sposób, w jaki ludzie poznają i pokochają Boga tak jak ty, a także będą w stanie „przezwyciężyć zło” „słowem twojego świadectwa”.

Zanim powiemy „koniec”, chcemy również podzielić się krótkim świadectwem tego, co Bóg zrobił po zdobyciu naszych koni – coś niesamowitego, co jest kolejną częścią historii Jego księżniczek. Nasza historia o tym, jak Macy jeździła, a nawet „prezentowała” kucyka o imieniu Joe Dynamit (mimo że była za młoda) i jak Tara jeździła na kucyku na pokazach!!

Oh, i jak nie tylko mogliśmy jeździć na własnych koniach, ponieważ pamiętacie, jak BÓG uwielbia pomnażać błogosławieństwa, kiedy cierpliwie czekamy? Liderka nauczyła nas jeździć w zawodach jeździeckich i Norma przyprowadziła nawet swoje wyszkolone konie, abyśmy na nich jeździli!!

HH4.15
HH4.16

 

 

 

 

 

 

 

Nasz brat, Edward, też otrzymał pragnienie swojego serca. Na swoim pierwszym pokazie usłyszał muzykę i odwrócił się, aby zobaczyć chłopca jadącego na koniu na arenę niosącego flagę stanu Missouri, aby rozpocząć zawody. Edward powiedział mamie, że chce to zrobić. Pospieszył więc i zapytał Normę, czy mógłby to zrobić następnym razem. Norma tylko się roześmiała i powiedziała: „Musisz jeździć jeszcze przez kilka lat, zanim będziesz mógł otworzyć zawody i trzymać flagę”.

Ale zgadnij co? Masz rację!! Przez cierpliwe czekanie, w wyznaczonym czasie Bóg zrobił niemożliwe i Edward został nagle poproszony o trzymanie flagi!!

HH4.17

Pamiętaj

Jeśli masz nadzieję na coś niewidzialnego, proś Boga, swojego Niebiańskiego Ojca. Następnie czekaj cierpliwie na „wyznaczony czas”, aby Bóg mógł cię pobłogosławić podwójnie i pomnożyć błogosławieństwo — dając ci najlepsze świadectwo, którym możesz podzielić się z rodziną, przyjaciółmi i kolegami z klasy.

HH4.18

„Bóg odpowiedział na moje modlitwy!!!!”

Ważne jest, aby zrozumieć, że czasami BÓG mówi nie – ale to tylko dlatego, że BÓG ma coś znacznie ważniejszego, czekającego na ciebie w twojej przyszłości. Najlepsze świadectwo dotyczy małej dziewczynki o imieniu Amy Carmichael, która prosiła Boga o niebieskie oczy. Kiedy się obudziła, podekscytowana podbiegła do mamy mówiąc: „Bóg odpowiedział na moje modlitwy!!!! Bóg powiedział: Nie!”. Wiele lat później Amy wyrosła na legendarną misjonarkę w Indiach i Bóg wiedział, że jej niebieskie oczy powstrzymają ją przed planem, jaki miał dla jej życia!

Więc upewnij się, że wyrośniesz na mądrą kobietę. Po prostu czekaj cierpliwie na wyznaczony czas. Bądź wdzięczna za to, co masz — wiedząc, że im dłużej czekasz — tym większe błogosławieństwo nadchodzi! Wtedy, kiedy będziesz wdzięczna za to, co masz, w wyznaczonym czasie, BÓG może po prostu powiedzieć TAK, tak jak zrobił to dla mojej dziewczynki, Tary!

Koniec

HH4.19

MOC Bożych OBIETNIC

Poznaj BOŻE OBIETNICE i ukryj je w swoim sercu, odnajdując je w swojej Biblii.

BÓG powiedział: ,,Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” Ew. Łukasza 1:37.

BÓG powiedział: ,,A wiara jest podstawą tego, czego się spodziewamy, i dowodem tego, czego nie widzimy” List do Hebrajczków 11:13.

BÓG powiedział: ,,Gdy nie patrzymy na to, co widzialne, lecz na to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, jest doczesne, to zaś, co niewidzialne, jest wieczne” 2 List do Koryntian 4:18.

,,Bo my nie jesteśmy tymi, co przyglądają się sprawom widzialnym, ale tym, które są niewidzialne; gdyż te widzialne są przemijające, zaś nie będące widzialnymi są wieczne” 2 List do Koryntian 4:18 NBG.

,,Nam, którzy zabiegamy nie o to, co widzialne, lecz o to, co niewidzialne. Bo to, co widzialne, przemija, a to, co niewidzialne — jest wieczne” 2 List do Koryntian 4:18 SNP.

,,To, co widzialne, przemija, a to, co niewidzialne, trwa wiecznie! Nie poświęcajcie więc uwagi tylko sprawom świata, który widzimy, ale skupiajcie się na tym, czego nie widać!” 2 List do Koryntian 4:18 PLNT.

BÓG powiedział: ,,DLA BOGA bowiem nie ma nic niemożliwego” Ew. Łukasza 1:37.

BÓG powiedział: ,,To widzenie bowiem dotyczy OZNACZONEGO czasu, a na końcu oznajmi, a nie skłamie; a choćby się odwlekało, OCZEKUJ go, bo z pewnością przyjdzie, nie spóźni się” Ks. Habakuka 2:2-3.

BÓG powiedział: ,,Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” Ew. Łukasza 1:37.

BÓG powiedział: „Aby im się dobrze powodziło i aby długo żyli na ziemi”... ,,Czcij swego ojca i swoją matkę, tak jak nakazał ci PAN, twój Bóg, aby przedłużone były twoje dni i żeby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą PAN, twój Bóg, da tobie” Ks. Powtórzonego Prawa 5:16.

,,Szanuj swojego ojca i swoją matkę, tak jak przykazał ci PAN, twój Bóg, by dzięki temu długo żyć na ziemi i cieszyć się powodzeniem w ziemi, którą daje ci PAN, twój Bóg” Ks. Powtórzonego Prawa 5:16 SNP.

BÓG powiedział: ,,A on odpowiedział: Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga” Ew. Łukasza 18:27.

BÓG powiedział: ,,pragnienia twojego serca”... ,,Rozkoszuj się PANEM, a on spełni pragnienia twego serca” Psalm 37:4.

BÓG powiedział: ,,Ale ci, którzy oczekują PANA, nabiorą nowych sił; wzbiją się na skrzydłach jak orły, będą biec, a się nie zmęczą, będą chodzić, a nie ustaną” Ks. Izajasza 40:31.

BÓG powiedział: ,,Spojrzeli na niego”... ,,Spojrzeli na niego i rozpromienili się, a ich oblicza nie doznały wstydu” Psalm 34:5.

BÓG powiedział: ,,dokończy to co rozpoczął”... ,,Będąc tego pewien, że ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Jezusa Chrystusa” List do Filipian 1:6.

BÓG powiedział: ,,Temu zaś, który według mocy działającej w nas może uczynić o wiele obficiej ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy” List do Efezjan 3:20.

BÓG powiedział: ,,... zaspokoi wszelką waszą potrzebę według SWEGO bogactwa w chwale…” List do Filipian 4:19.

,,Wiem, że teraz mój Bóg, do którego wszystko należy, zaspokoi każdą waszą potrzebę—a stanie się tak dzięki Jezusowi Chrystusowi” List do Filipian 4:19 PLNT.

BÓG powiedział: „to, czego się spodziewamy to ,,rzeczy niewidzialne” List do Hebrajczyków 11:1.

,,Wiara jest gwarancją spełnienia się naszej nadziei i dowodem na istnienie niewidzialnej rzeczywistości” List do Hebrajczyków 11:1 PLNT.

,,Wiara jest podstawą spełnienia się tego wszystkiego, co jest treścią nadziei; przekonaniem o prawdziwości tego, co niewidzialne” List do Hebrajczyków 11:1 SNP.

BÓG powiedział: ,,W swoim sercu zachowuję twoje słowa, aby nie zgrzeszyć przeciwko tobie” Psalm 119:11.

Przez słowo TWOJEGO świadectwa

Kochamy Słowo Boże bez względu na jego wersję, ponieważ każda z nich wzmacnia. PRZECZYTAJ wszystkie powody, dla których On nas błogosławi, aby dać nam świadectwo lub naszą własną historię do podzielenia się z rodziną, przyjaciółmi i ludźmi, których spotkamy w naszym życiu.

,,Ale oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo swego świadectwa i nie umiłowali swojego życia – aż do śmierci” Ks. Objawienia 12:11.

,,Jednak oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo swojego świadectwa. Nie pokochali też swego życia na tyle, by cofnąć się w obliczu śmierci”  Ks. Objawienia 12:11 SNP.

,,A oni go zwyciężyli przez krew Baranka oraz przez słowo ich świadectwa, i nie umiłowali swojego życia aż do śmierci” Ks. Objawienia 12:11 NBG.

,,Oni jednak pokonali go dzięki przelanej krwi Baranka i dzięki temu, że przekazywali innym prawdę, oraz byli gotowi oddać za nią życie” Ks. Objawienia 12:11 PLNT.

*,,on” Kim jest ,,on"?

„on” jest wrogiem

„on” to kłamstwo lub osoba

„on” może być nim lub nią

„on” to ktokolwiek lub cokolwiek, co sprzeciwia się Bogu i temu, co Bóg mówi