Wzrost duchowy

♕ Dzisiejsza obietnica: ,,Czy nie to jest tym postem, który wybrałem: rozerwać więzy niegodziwości, rozwiązać ciężkie brzemiona, puścić wolno uciśnionych i połamać wszelkie jarzmo” Izajasza 58:6

Kolejnym kluczem do błogosławieństw jest zaprzestanie robienia tego co wiemy, że jest złe. Warto zaczynać od postu, jeżeli chcemy uśmiercić ciało, czy mieć przełom w jakimś obszarze. Mimo osłabienia fizycznego, wzrastamy w siłę duchowo.

Niestety w trakcie mojej drogi poddawałam się swojemu ciału i robiłam to czego nie powinnam. Właśnie w ostatnim czasie moje oczy otworzyły się, że zaczęłam bardziej karmić ciało niż ducha i pojawił się zły owoc tego. Pan poprowadził mnie do tej zasady w czasie, kiedy myślałam więcej o temacie uśmiercania ciała, bo zaniedbałam to i zachęcił mnie przez nią do postu, który też przez jakiś czas zaniedbałam. Chwała Panu, że otworzył mi oczy i przez post i zbliżanie się do Niego, karmienie duchowe, zaczęłam wyraźniej słyszeć Jego głos i umacniać się w Duchu. Pokutowałam za swoje grzechy i zwróciłam się do tego, co wcześniej zaniedbałam jak np. żeby więcej skupiać się na innych i jak mogę im pomóc.

Mi ciężko było czasami pościć przez mocne bóle głowy spowodowane nie piciem kawy, myślę że nie ma innego powodu, przeważnie pojawiał się jak piłam mocną kawę codziennie, wystarczył raz dziennie. Dlatego ostatnio zaczęłam pić większość czasu kawę bezkofeinową i zbożową, a normalną kawę będę piła okazyjnie np. w weekendy i myślę, że powinno być dużo lepiej.

Chciałabym nie zaniedbywać postu i pamiętać o uśmiercaniu ciała, karmieniu ducha i umacnianiu się, żeby mój owoc był dobry, a nie postępować według uczynków ciała.

Droga przyjaciółko, ta zasad mówi nam o tym jak ważne jest, aby nie robić tego, co wiemy, że jest złe i zachęca aby uśmiercać ciało przez post, żebyśmy mogły wzrastać duchowo.

~ Tiara w Polsce
Pastor polskiej służby
Obserwuj #Tiara
Jestem partnerką płacącą dziesięcinę. Dowiedz się więcej.