Świadectwo PRZYWRÓCONEGO małżeństwa: ,,Rozpowszechnianie prawdy, którą przyswajałam”

♕ Dzisiejsza obietnica: „A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał ze sobą przez Jezusa Chrystusa i dał nam służbę pojednania” 2 List do Koryntian 5:18

Vinita, jak właściwie zaczęło się twoje przywrócenie?

Łaska i pokój naszego Pana, Zbawiciela i Umiłowanego Niebiańskiego Męża (NM)!

Wszystko zaczęło się, gdy mój mąż otrzymał awans i okazało się, że nie jesteśmy w stanie wybudować domu w mieście, w którym mieszkaliśmy. Postanowiliśmy więc, że na początku zostanę tutaj, a potem będę go odwiedzać co trzy miesiące. Mój mąż jest fizykiem, bardzo poważnym i oddanym pracy naukowej. Jednak wróg doskonale zna nasze słabe punkty i wykorzystał to, że głupio myśleliśmy, iż możemy żyć osobno. Kupiłam już bilet, aby odwiedzić go w Boże Narodzenie, kiedy otrzymałam telefon, że nie powinnam przyjeżdżać, ponieważ jego serce oziębło w stosunku do mnie i chciałby ponownie przemyśleć nasze małżeństwo i wspólną przyszłość. Byłam w szoku. Prawie dostałam zawału serca. Nie mogłam uwierzyć w to, co usłyszałam. Nie mogłam nic zrobić. Rozłączyłam się i bardzo płakałam. Nie miałam pojęcia, co mogłam zrobić, naprawdę nie mogłam nic zrobić.

Gdy tylko odłożyłam słuchawkę, upadłam na kolana i wypowiedziałam najboleśniejszą modlitwę w moim życiu. Natychmiast poczułam pocieszenie od Pana i zrozumiałam, że On nigdy nas nie opuszcza. Płakałam przez tydzień i nie miałam ochoty na jedzenie. Moje ciało było słabe, miałam dreszcze i byłam dość chora, ale w tym czasie nie przestawałam się modlić i prosić Boga, aby mnie podtrzymał w tym bardzo przykrym momencie mojego życia i pokazał mi, co mam robić.

W jaki sposób Bóg zmienił twoją sytuację Vinita, gdy Go szukałaś z całego serca?

Po pierwszym dniu roku spędziłam całą noc płacząc. O świcie wsiadłam do pociągu (zatrzymałam się u przyjaciółki) i wróciłam do domu. Byłam całkowicie zjednoczona z Bogiem, pogrążona w modlitwie i nie zdawałam sobie sprawy, że pościłam już od ponad czterech dni. Pociąg był już prawie pusty, gdy nagle usłyszałam głos mówiący do mnie: ,,Córko, jestem tu, nie bój się, Ja jestem Alfa i Omega, początek i koniec, poza Mną nie ma nikogo innego”. Zrozpaczona myślałam, że zwariowałam, musiałam być pewna, że ten głos nie był wytworem mojej wyobraźni, jakąś iluzją spowodowaną brakiem jedzenia i tak wielkim cierpieniem. Wtedy zdałam sobie sprawę, że zaczął mnie otaczać niewytłumaczalny pokój. Poprosiłam o chrzest w Duchu Świętym, a gdy tylko skończyłam prosić, zostałam napełniona Duchem Świętym i zaczęłam mówić językami w pociągu!

Przez ponad 22 lata byłam ewangelicznie wierząca, ale słyszałam o tej mocy i było to moim skrytym pragnieniem. W tym momencie moje życie się zmieniło, stałam się silna i pełna wiary. Moja córka bardzo się cieszyła, a moja więź z Bogiem była absolutnie cudowna.

Jakich zasad ze Słowa Bożego (lub z naszych materiałów) nauczył cię Pan podczas tej próby?

Już dwa dni po tym spotkaniu jestem pewna, że to Pan poprowadził mnie na stronę internetową RMI (Restore Ministries International). Przeczytałam całą książkę, a następnie pobrałam książkę ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo”. Zawsze uwielbiałam czytać i myślałam, że znam wszystkie Jego nauki, ale ta książka pokazała mi, że nie miałam żadnych zasad według których bym żyła. Bardzo szybko zaczęłam wprowadzać każdą zasadę w życie: nigdy nie dzwoniłam do męża i muszę powiedzieć, że ta jedna zasada, by odpuścić, bardzo mi pomogła.

Z każdą lekcją utożsamiałam się tak, jakby Bóg mówił bezpośrednio do mnie! W każdym dzienniku prosiłam Boga o przebaczenie za każdy z moich błędów. Mimo że jestem spokojną i słodką osobą, jak mówią moi przyjaciele, nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo byłam kłótliwa. Aby wzmocnić moje postanowienie zmiany, za każdym razem, gdy Bóg dawał mi taką możliwość, rozmawiałam o każdym kursie, każdej zasadzie, której się uczyłam, z moją córką i jak największą liczbą przyjaciółek, aby rozpowszechnić całą prawdę, którą przyswajałam.

Jakie były najtrudniejsze chwile, przez które Bóg pomógł ci przejść, Vinita? 

Miesiąc później moja siostra zobaczyła post na Facebooku (ja swój usunęłam, jak mówi kurs) i powiedziała mi, że mój mąż na poważnie spotyka się z inną kobietą. Poczułam się tak, jakby miecz przeszył moje serce. Pokazała mi ich zdjęcia, na których mówił, że ją kocha! Wkrótce potem napisał, że się zaręczył.

Wtedy właśnie najbardziej szukałam Pana. Jego głos kazał mi pościć przez 40 dni, więc nie jadłam śniadań i obiadów, a jedynie bardzo mały posiłek o siedemnastej. W ciągu tych 40 dni, podczas których nie jadłam posiłków, bardzo pokochałam mojego NM. Czułam, jak Jego miłość uzdrawia moją duszę.

Nie pracowałam, ponieważ mój mąż zawsze zapewniał nam utrzymanie. Nie miałam pojęcia, jak udawało mi się opłacać czynsz i kupować jedzenie, ale udawało się. Po ośmiu miesiącach Bóg otworzył mi drzwi do pracy, a wkrótce potem mogłam kupić samochód. On jest wspaniały! Nigdy nie wyobrażałam sobie, że mogę żyć w taki sposób, w sposób nadprzyrodzony. Jak mówi Erin, jako Jego oblubienica będziemy żyć w obfitości! Alleluja!!!

Po kilku miesiącach studiów zdałam egzamin wstępny na prawo, ale przede wszystkim ludzie zobaczyli chwałę Bożą w moim życiu. On całkowicie mnie odmienił. Schudłam prawie 27 kilogramów i wyglądałam młodziej niż wtedy, gdy odszedł mój mąż. Ludzie z mojego dawnego kościoła widzieli mnie (również odpuściłam mój kościół, aby stać się Jego oblubienicą i dołączyć do Wspólnoty przywrócenia), ale zamiast unikać mnie, jak się obawiałam, szanowali mnie jako mądrą kobietę Bożą. Uwielbiałam pomagać innym kobietom, które przechodziły przez to samo, tak jak uczyła nas tego Erin.

Moje cierpienie stało się tylko tęsknotą, kochałam i tęskniłam tylko za moim Niebiańskim Mężem. Myślałam tylko o Nim, o tym, jaki jest wierny, jak jest moim Przyjacielem, moim Towarzyszem i jak bardzo troszczy się o mnie w każdym szczególe mojego życia. Chwała Panu!

Vinita, co było punktem zwrotnym twojego przywrócenia? 

Pewnego dnia skontaktował się ze mną mój były pastor i powiedział: ,,Uważam, że powinnaś podzielić się swoim świadectwem w naszym kościele. Czy mogłabyś przyjść w najbliższą niedzielę i podzielić się tym, co On uczynił w twoim życiu?”. Zawsze byłam bardzo nieśmiała, ale wiedziałam, że muszę zmierzyć się ze swoimi lękami i oddać cześć Panu. Wiedziałam, że On przemówi przeze mnie i pomoże mi podzielić się świadectwem, że ten kryzys był najlepszą rzeczą, jaka mi się przytrafiła. Chciałam, aby wszyscy wiedzieli, że Bóg jest cudowny i potrafi zmienić nawet najbardziej niemożliwą sytuację.

Wspaniale było uwolnić się od nieśmiałości i strachu. Tej niedzieli mówiłam w mocy Jego miłości, dzieląc się z Jego ludźmi tym, że teraz w moim sercu nie ma już smutku ani bólu. Zostałam uzdrowiona przez Jego miłość, przez to, że byłam Jego oblubienicą. Zgromadzenie było poruszone, a rezultat był ogromny. Poproszono mnie, abym poprowadziła kurs mądrej kobiety, ale poprosiłam, aby nie odbywał się on w kościele, ale w domu.

Co miesiąc podwajałyśmy liczbę uczestniczek i musiałyśmy otwierać nowe domy. Teraz spotykamy się prawie każdego dnia w tygodniu. Pomyśleć, jak Bóg wykorzystał ten kryzys i osobę taką jak ja, by zrobić tak wiele!

Opowiedz nam, JAK to się stało, Vinita? Czy twój mąż po prostu wszedł frontowymi drzwiami? Vinita, czy podejrzewałaś lub mogłaś stwierdzić, że jesteś bliska przywrócenia?

Dzień, w którym mój mąż skontaktował się ze mną, był nagły. Nie zdawałam sobie sprawy, że Pan zmieni wszystko tak nagle, a szczerze mówiąc, chciałam, żeby wszystko pozostało tak, jak było, tylko ja i On.

Stało się to wkrótce po tym, jak przemawiałam w moim poprzednim kościele i podjęłam decyzję, że moim jedynym celem będzie On. Mój mąż skontaktował się ze mną i powiedział, że będzie w mieście i czy mógłby przenocować na kanapie w moim domu. Szukałam prowadzenia mojego NM i zaprosiłam go do siebie. Przyjechał, niewiele rozmawialiśmy i poszłam spać. Kiedy się obudziłem, kanapa była już przygotowana, ale jego tam nie było.

Kilka godzin później wrócił i zjedliśmy razem obiad. Po obiedzie poszłam do naszego pokoju. Usłyszałam pukanie do drzwi i zapytał, czy mógłby ze mną porozmawiać.

Powiedział mi, że zakończył swój związek z inną kobietą, że kupił nowy dom w innym pobliskim mieście. Potem zatrzymał się, popatrzył na mnie i w końcu zapytał, czy chciałabym z nim zamieszkać i przywrócić nasze małżeństwo. Użył słowa przywrócić.

Powiedziałam mu, że zrobię wszystko, do czego Bóg mnie wzywa. Powiedziałam też, że wierzę, iż Bóg chce, abyśmy odbudowali naszą rodzinę na Skale. Odpowiedział, że zrozumiał od Boga, że tak należy postąpić, że to będzie dla nas nowy początek.

Następnie wstał i wyjął coś z kieszeni, włożył z powrotem na palec obrączkę, którą, jak powiedział, zdjął w dniu, w którym opuścił dom i podjął pracę w innym mieście. Powiedział, że się wstydzi, bo wmawiał sobie, że jest samotnym mężczyzną, chociaż nim nie był.

Zapytałam go o ponowne małżeństwo, ale wyglądał na zdziwionego. Potem powiedział, że odwołał rozwód, ale nigdy mnie o tym nie powiadomił.

W sumie było to prawie 29 miesięcy separacji.

Dziś mija prawie 6 miesięcy, odkąd wprowadziliśmy się do nowego domu, w nowym mieście, aby żyć nowym życiem jako mądra para. Zajęcia Mądra kobieta nadal się odbywają, ale już beze mnie.

W pewnym momencie chciał ze mną porozmawiać i podzielić się wszystkim, co zrobił, gdy byliśmy osobno, ale przerwałam mu i powiedziałam, że to nie ma znaczenia. To Bóg zapoczątkował dobre dzieło wiary i użył właśnie tego, aby zmienić nas oboje. Mój ziemski mąż mówi, że kocha mnie bardziej niż kiedykolwiek, a ja mówię to samo dzięki miłości, którą mam od mojego NM.

Czy poleciłabyś jakieś nasze materiały, które szczególnie ci pomogły, Vinita?

Gorąco polecam książkę ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo” oraz codzienne czytanie bloga każdej kobiecie, którą spotykam, proponuję, aby wzięła udział w kursie online, aby zapobiec temu, co spotkało mnie. Mówię im, żeby prowadziły dziennik i składały częste sprawozdania z pochwał, aby nadal budować się nawzajem.

Musimy zwrócić całą uwagę na naszego Niebiańskiego Męża, aby nasze serca były w pełni Jego. Uzdrowienie, którego potrzebujesz, może nastąpić tylko dzięki miłości doskonałego Męża. A kiedy już zostaniemy uzdrowione, ważne jest, abyśmy stały się naczyniem, które posłuży do budowania innych kobiet. Nieważne, jak bardzo się wstydzisz i jak bardzo czujesz, że nie możesz być użyta. Po prostu uwierz! I powiedz Mu, że jesteś Jego, by cię używał.

Czy chciałabyś pomóc w zachęcaniu innych kobiet, Vinita?

TAK! Wszystkie musimy być naczyniami.

Tak czy inaczej, Vinita, jaką zachętę chciałabyś zostawić kobietom na zakończenie?

Chcę to zostawić dla każdej z moich sióstr, które są na pustyni. Moja zachęta w wierze jest następująca: nie poddawajcie się, bo po waszej stronie jest Ten, który jest właścicielem wszechświata, NIC NIE JEST NIEMOŻLIWE u Boga, któremu wy i ja służymy. Wystarczy, że odpuścisz ten świat i jeśli po prostu postawisz Go jako swoją pierwszą i jedyną Miłość, wszystko, co piękne, stanie się twoim udziałem. Niech Pan